Konum,55400,Türkiye
+9 (0362) 543 34 35
info@sukranakgun.com

AMAN BENİ KAYBETMEYİN!

Created with Sketch.

AMAN BENİ KAYBETMEYİN!

Bir zamanlar su, ateş ve ahlak birbirleriyle seyahate çıkmaya karar vermişler. Aralarında eğer birbirlerini kaybederlerse nerede bulacaklarını konuşmaya başlamışlar. 

Ateş;

“Beni kaybederseniz nerede bir duman görürseniz oraya gelin, beni oradan bulursunuz” demiş,

Su;

“Beni kaybederseniz nerede bir şırıltı duyarsanız beni orada bulursunuz” demiş, 

Ahlak da;

“Aman beni kaybetmeyin, bir kere kaybedersiniz bir daha beni zor bulursunuz” demiş. 

X X X

Bugün neredeyse tüm insanlar, zorlu dünya şartlarında; aynı jeopolitik sisteminin, aynı ekonomik sistemin, aynı hukuki sistemin ve aynı bilimsel sistemin parçası gibi olmasına rağmen ne acıdır ki bu sistemde kabul görme dürtüsü ahlaki sınırlardan daha üstün durumda. 

Oysaki politik olayların gerçekleşmesine neden olan asıl sebep felsefi düşüncede yatmaktadır. Tüm felsefelerin ana temeli ise ahlâk üzerine kurulmuştur. Felsefelerin kavramsallaştırılarak içselleştirilebilmesini, olayların ahlaki ve etik olma belirsizliğinden kurtularak halledebileceğinden eminim. 

Siyasette; asıl yol gösterici rehberin, ahlak olduğunu göz önüne alacak olursak eğer gelecek karşısında bugünümüzü icra etmek için ahlak ve etik kurallarının temellerini sağlam atmalıyız. 

X X X

Unutmamalıyız ki bizler insanız. İnsan gibi davranmalıyız. Bir ahlaksızlığın müdafaa-i olmak yerine bir masumanenin hakkını aramak bizlere daha yakışacaktır. 

X X X 

Bu vesileyle tüm İpekyolu Ajans okuyucularımızın mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, etik ve ahlak kurallarını kaybetmeden iyi bir hafta geçirmemizi dilerim.

Aman ha sakın kaybetmeyin!!! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.